Konkurs Kolęd i Pastorałek w szkole w Skuszewie

Co roku, tuż przed przerwą świąteczną, w Szkole Filialnej w Skuszewie odbywa się konkurs pod nazwą „Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek”. W czasie konkursu dzieci z naszej szkoły śpiewają a cappella znane, mniej znane i całkiem nowe kolędy i pastorałki. Organizatorem konkursu jest nauczyciel religii – ksiądz Łukasz Krawczyk. W tym roku szkolnym w przeglądzie kolęd i pastorałek wzięło udział 13 uczniów z klas I-III. Do oceny uczestników powołano jury w składzie:

- przewodniczący: ks. Łukasz Krawczyk,

- członkowie: pani Barbara Kalisz, pani Beata Karp, pani Dorota Wójcicka oraz gość specjalny pan Bogdan Boniecki.

Konkurs poprowadziła pani kierownik Krystyna Augustynik.

Najpierw uczestnicy wylosowali karteczki z numerami oznaczającymi kolejność występowania, a następnie prezentowali przygotowane przez siebie w domu kolędy i pastorałki przed jury oraz publicznością, która nagradzała wszystkich gromkimi brawami. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy pozostałe dzieci do uczestnictwa w konkursie i sukcesów w przyszłym roku. Konkurs zakończył się wspólnym kolędowaniem.

Uczestnicy oceniani byli nie tylko za zdolności wokalne i znajomość tekstu, ale także za prezentację na „scenie”, pewność siebie i strój. Po występach konkursowych przyszedł czas na krótki koncert świąteczny. Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy I, którzy zaśpiewali i zagrali przygotowaną przez siebie kolędę. Następnie przepiękne nowe kolędy i pastorałki zaprezentował pan Bogdan Boniecki z towarzyszeniem ks. Łukasza. Potem, ku wielkiej radości dzieci, ks. Łukasz zaprosił na „scenę” nauczycieli i pracowników szkoły, którzy pod jego kierunkiem (i kierunkiem uczniów) odśpiewali i zilustrowali ruchem kolędę „Dzisiaj w Betlejem”. No i przyszedł czas na obrady jury i ogłoszenie wyników „Szkolnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek”.

I miejsce zdobyły ex aequo Julia Góralewska i Zuzanna Góralewska z klasy I,

II miejsce przypadło ex aequo Oliwii Wysockiej z klasy II i Dominice Suchenek z klasy III,

III miejsce wywalczył Kacper Wiński z kasy III.

Jury przyznało także trzy wyróżnienia, dla:

Patrycji Markowskiej z klasy II,

Klaudii Karp z kasy II,

Karoliny Tryc z klasy III.

Laureaci oraz wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.