Klub Szkół UNICEF

Klub Szkół UNICEF to inicjatywa edukacyjna, która zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Szkoły należące do Klubu nie tylko uczestniczą w akcjach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF, ale także organizują działania zaplanowane na dany rok szkolny. Każdego roku harmonogram prac ulega zmianie – raz zapraszamy Państwa do uczczenia ważnych dni międzynarodowych, innym razem proponujemy organizację w szkole specjalnych wydarzeń. Zawsze jednak przyświeca nam ten sam cel – budzenie świadomości uczniów i kształtowanie postawy propomocowej.

Pomoc dla Sudanu Południowego

Kolejny raz nasi uczniowie i ich rodzice udowodnili, że mają otwarte serca na potrzeby innych. Dowodem na to jest udział w akcji charytatywnej UNICEF „Pomoc dla Sudanu Południowego”.

W tym najmłodszym państwie świata, gdzie jeszcze do niedawna trwała najdłuższa wojna domowa w Afryce, trwa kryzys żywnościowy. Aż 250 tys. dzieci zagrożonych jest śmiercią głodową. Dzięki naszym uczniom UNICEF zapewni głodującym dzieciom mleko i żywność terapeutyczną, które pomogą im odzyskać zdrowie i wrócić do sił. W naszej szkole zebraliśmy na ten cel prawie 1800 zł.

Dziękujemy bardzo wszystkim darczyńcom!

„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten, kto daje”

św. Jan Paweł II

UDZIAŁ SZKOŁY FILIALNEJ W SKUSZEWIE W AKCJI CHARYTATYWNEJ UNICEF "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA"

Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła wzięła udział w akcji V polskiej edycji światowego projektu edukacyjno-pomocowego UNICEF „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”.

Głównym celem projektu jest zebranie funduszy na szczepionki dla dzieci z najbiedniejszych regionów świata. W tym celu należało wykonać szmacianą laleczkę i nadać jej imię. Za włożony trud, poświęcony czas i ogromne serce dziękujemy:

• Pani Paulinie Sobieraj i Kamilkowi Sobieraj za wykonanie lalek o imionach: Igor i Małgosia,
  • Pani Bogusi Gołębiewskiej i Zuzi Lelak za wykonanie lalki-Mija,
  • Pani Martynie Bala oraz Wiktorii Bala za wykonanie lalki- Lila.

Licytacja tych pięknych lalek odbyła się 21 lutego w Szkole Podstawowej w Rybienku Leśnym. Dziękujemy za pomoc.

Wszystkie Kolory Świata

21.02.2019 r. podczas dyskoteki szkolnej odbyła się licytacja laleczek wykonanych przez dzieci, rodziców, a nawet nauczycieli na rzecz akcji WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. Projekt był realizowany w naszej szkole po raz pierwszy i mimo to cieszył się ogromnym powodzeniem. W akcję zaangażowała się także szkoła filialna w Skuszewie.
Celem projektu było:
*kształtowanie postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
*pokazanie, że pomaganie może być przyjemne,
*zebranie środków na ratowanie życia dzieci w najbiedniejszych krajach świata.
Na potrzeby akcji wykonane zostały 23 lalki. Rywalizacja wśród kupujących była gorąca. Ceny lalek wahały się między 20zł, a 100zł. Najdroższa lalka, okrzyknięta najpiękniejszą ze wszystkich, sprzedała się za 200zł. Łącznie udało nam się zebrać 1210zł na ratowanie życia i zdrowia najbardziej pokrzywdzonych przez los dzieci przez UNICEF. Serdecznie dziękujemy za tak duże zaangażowanie i OGROMNE SERCA!!!

Kiermasz Świąteczny

Od poniedziałku w naszej szkole trwa KIERMASZ ŚWIĄTECZNY, podczas którego sprzedawane są ręcznie wykonane przez dzieci, rodziców i nauczycielki ozdoby świąteczne. Dotychczas udało nam się zebrać już ponad 1000 zł. Cały dochód zostanie przekazany na ratowanie umierających z głodu dzieci w Sudanie. Serdecznie zapraszamy na zakupy :) Zróbmy coś dobrego na te święta ;)

Dołączyliśmy do Klubu Szkół UNICEF

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Klubu Szkół UNICEF. Jest to inicjatywa edukacyjna skupiająca placówki i uczniów, którzy pragną nieść pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Jesteśmy pewni, że cel ten jest bliski całej naszej szkolnej społeczności.

Na korytarzu dolnym, tuż przy wejściu, prowadzony jest Kącik "UNICEF", w którym każdy może dowiedzieć się: czym jest UNICEF i w jaki sposób można się włączyć do organizowanych przez niego akcji. W miejscu tym można też zapoznać się z wieloma ciekawymi informacjami o dzieciach z różnych zakątków świata, ich marzeniami i problemami.