Kolejny sukces filmowy!

Przyjaciele Uśmiech
Mamy zaszczyt przedstawić kolejny film, który zrealizowała fantastyczna młodzież z ZS RYBIENKO LEŚNE: Karolina Kownacka, Magdalena Jaworowska, Mikołaj Michalik, Jakub Ponichtera i Maciej Ostapowicz oraz P I O R U N Y!!!
Obraz pt. „Relacje z XX wieku – PRL w Wyszkowie” zajął II miejsce w Przeglądzie Filmów Młodzieży Szkolnej o Wyszkowie, w tym roku pod hasłem: 1050-lecie państwa polskiego. Rozstrzygnięcie turnieju odbyło się 8 czerwca 2016 r. podczas Wyszkowskiego Dnia Nauki – więc z przyjemnością rozsyłamy tę dobrą wiadomość w świat. Wszyscy jesteśmy ogromnie szczęśliwi

Zapraszamy do oglądania w Szkolnej Filmotece.

Katarzyna Agata Czechowska i Katarzyna Urbanowska

Owocna Sobota dla Gimnazjonu

Tymek Chwiejczak MISTRZEM MAZOWSZA KADETÓW W BOKSIE KAT - 80 kg.

Wielki Sukces dla naszego Tymka Chwiejczaka wychowanka MKS Gimnazjon Apin Wyszków 1991 i Trenera Pawła Delugi. W Warszawie  w dniach 18-19 czerwca 2016 r. w Klubie Uniq Fight Club Warszawa odbyły się Mistrzostwa Mazowsza kadetów rocznik 2000-2001 w boksie, które były jednocześnie eliminacjami do finałowego Turnieju OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY – Ząbkowice Śląskie 07.07.2016 (turniej 6 dniowy). Tymek w walce finałowej zwyciężył jednogłośnie na punkty 3 do 0, była nawet szansa w trzeciej rundzie zakończyć pojedynek przed czasem kiedy przeciwnik po serii ciosów od Tymka był liczony i to on będzie reprezentował woj. Mazowieckie na OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY. Gratulacje jeszcze raz i trzymamy kciuki za Tymoteusza Chwiejczaka 7 lipca na Finałowym Turnieju.

Sukces w szkole w Skuszewie

18 maja uczeń klasy III Szkoły Filialnej w Skuszewie  Kacper Wiński wziął udział w konkursie wiedzowym  „Omnibusik”. Konkurs zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 1 w Wyszkowie. Wszyscy uczestnicy zmierzyli się z testem składającym się z 66 zadań obejmujących wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej społecznej, przyrodniczej i artystycznej.
Nasz uczeń poradził sobie z testem bardzo dobrze i otrzymał wyróżnienie.
Gratulujemy bogatej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów!
Do konkursu ucznia przygotowywała wychowawczyni p. Monika Dryja.

Konkurs recytatorski w szkole w Skuszewie

17 maja w Szkole Filialnej w Skuszewie odbył się (już po raz czwarty) wewnątrzszkolny konkurs recytatorski „W świecie rymów”. Celem konkursu, jak co roku, było: popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego...

II Przegląd Polskiej Piosenki Rozrywkowej - ROCK 2016

Dnia 16 maja odbył się w naszej szkole II Przegląd Polskiej Piosenki Rozrywkowej. Tegorocznym hasłem przewodnim był „ROCK”. Zdaje się, że nie jest to muzyka najbliższa sercu dzieci i młodzieży, ponieważ do konkursu zgłosiło się niewielu uczniów. Spośród tych, którzy jednak odważyli się zaśpiewać przed jury wyłoniono następujących zwycięzców:

Sukces czytelniczy w szkole w Skuszewie

Trzy uczennice klasy II ze Szkoły Filialnej w Skuszewie wzięły udział w Gminnym Konkursie Literacko-Plastycznym „Magiczny świat wierszy Jana Brzechwy” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 w Wyszkowie. Oliwia Łoś i Weronika Dzięcioł musiały bardzo dokładnie zapoznać się z treścią 56 utworów książki Jana Brzechwy pt. „Brzechwa Dzieciom”. Dziewczynki włożyły dużo pracy, ale trud się opłacił, ponieważ jedna z nich, tj. Oliwka Łoś – zdobyła III miejsce. Klaudia Karp musiała zilustrować fragment wiersza pt. „Szelmostwa Lisa Witalisa”. Jury również przyznało jej III miejsce. Dziewczynkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Do konkursu dziewczynki przygotowywała wychowawczyni – p. Renata Góralewska.

Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej

„Nasi rodzice, gdy byli mali, też śpiewali” – to myśl przewodnia III Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej, który odbył się tradycyjnie w Naszej Szkole.

13 kwietnia zieleń Rybienka stała się zieleńsza, ptaki śpiewały wyjątkowo melodyjnie czując konkurencję w postaci najwspanialszych muzycznych talentów wyszkowskiej gminy, które w tym dniu zawitały do Naszej Szkoły.

Konkurs języka angielskiego

Dnia 1 kwietnia 2016r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie odbył się V Konkurs Języka Angielskiego dla szkół gimnazjalnych. Konkurs obejmował zagadnienia z kultury i historii USA. Składał się z następujących kategorii: rozrywka, ludzie, historia i tradycja oraz miejsca. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III A Zofia Gawur, która odniosła sukces zajmując III miejsce. Opiekunem uczennicy była mgr Marzena Romanowicz. Zosi – GRATULUJEMY!!! Uśmiech

Wielkanocny konkurs

W okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne w naszej szkole uczniowie klas IV-VI na lekcjach plastyki wykonywali dekoracje wielkanocne. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością, starannością i wytrwałością. Z różnorodnych materiałów, przy wykorzystaniu wielu technik plastycznych powstawały kolorowe pisanki, koszyczki, zajączki. Prace zostały wystawione na korytarzu szkolnym, aby wszyscy mogli je podziwiać. Następnie jury przyznało nagrody.

I miejsce – Katarzyna Gołębiewska z klasy VI a, Karolina Wyszyńska z klasy V a;

II miejsce – Gabriela Rozenek  V a, Julia Błaszkowska V a;

III miejsce – Weronika Tycyk VI b, Weronika Muszyńska VI a;

Wyróżnienia: Luiza Kwapień IV b, Maja Janiszewska VI a, Julia Nowakowska VI a, Zuzanna Dąbrowska IV a.

Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy! Uśmiech

Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka”

„Nie słowa, lecz moc serca i myśli czyni nas wymownymi.”

Joost Lips

10 marca 2016 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie, jak co roku odbyła się 39. edycja Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”.