Dyniowe stworki, potworki i inne…

„Jak przyjemnie i wesoło, kiedy dynia krąży w koło. Dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam”. Jesień dostarcza nam wiele przepięknych darów, wśród jesiennych okazów króluje dynia, która jest bardzo zdrowym a zarazem okazałym warzywem.

26 października uczniowie z oddziału przedszkolnego mile spędziły czas na zajęciach  pracując z ogromnymi, średnimi i zupełnie małymi dyniami. Dzieci wyczarowały z dyni wiele dyniowych postaci, które zachwycały efektem końcowym oraz niezwykłą pomysłowością. W oka mgnieniu zwykłe dynie przemieniały się w batmana, księżniczki i inne dyniowe stworki. Jednym słowem dyniowe szaleństwo! Dzieci mogły ozdobić dynię według własnego pomysłu a także wysłuchać ciekawostek o  dyni i pestkach, które są bardzo zdrowe, ponieważ zawierają wiele witamin. Uczestnictwo w dyniowych zajęciach pozwoliło uczniom odkryć wiele zalet tego niezwykłego warzywa a przede wszystkim dało okazję do wspaniałej zabawy. Dyniowe dekoracje przyozdobiły korytarz szkolny oraz salę lekcyjną. Następnie dynie trafiły na szkolny konkurs na najładniejszą dynię.

Baśń muzyczna „W tajemniczej krainie krasnali”

W czwartkowy ranek dzieci z oddziału przedszkolnego i całe nauczanie wczesnoszkolne wybrały się do Domu Kultury „Hutnik”, na baśń muzyczną z prezentami pt.: „W tajemniczej krainie krasnali”. Sam podtytuł przedstawienia zachęcał już dzieci do zadawania pytań swoim paniom: Kogo możemy tam spotkać? Czy Krasnale będą takie maleńkie jak w bajkach? Dzięki specjalnej scenografii nasi mali widzowie znaleźli się w środku lasu, w którym mieszkały znane wszystkim postacie z bajek: misie, króliki, czarownice. Skrzat Hałabała wpada w panikę „Nie ma bajek!” Troll Szczerbol ukradł wszystkie bajki. Tak zaczyna się baśń muzyczna w wykonaniu aktorów z Łodzi. Dwa wesołe króliki – Białasek i Łaciatek wspólnie ze skrzatem Hałabałą i Krasnalami zapraszają chętne dzieci z widowni do napisania nowej bajki i do poznania leśnej tajemnicy. Wesołe piosenki i śmiech wychowanków, rozbrzmiewał w sali przez czas trwania przedstawienia. Zabawa nie ograniczała się wyłącznie do obejrzenia przedstawienia. Organizowane były także gry i konkursy, w których dzieci otrzymały upominki.

Okazało się, że Tajemnicza Kraina Krasnali to baśń edukacyjna zawierająca wątek ekologiczny oraz integracyjny, a głównym jej przesłaniem jest walka dobra ze złem. Z pozoru negatywne postacie z baśni stają się postaciami dobrymi.

W ten oto sposób oprócz wspaniałej zabawy, dzieci otrzymują lekcję tolerancji, pokory i posłuszeństwa. Ciekawa gra aktorów i świateł, przyjazna scenografia oraz efekty specjalne sprawiają, że tak przygotowane przedstawienie wzbudziło zachwyt u wszystkich dzieci. Każdy wrócił do domu z kolorowym balonikiem od Krasnali :)

„Dziś do ogniska ziemniaki wrzucamy i do wesołej zabawy wszystkich zapraszamy”

Pod takim hasłem 27.09.2016 r w „Ranczo Rzeczna” na Drogoszewie odbywało się „Święto Pieczonego Ziemniaka”, w którym udział wzięły dzieci z oddziału przedszkolnego. Główną atrakcją dla dzieci było wykonanie kukiełek pt. „Ziemniaczane ludziki”. Wszystkie prace trafiły na wystawę i zdobiły kącik przedszkolny ciesząc oczy dzieci i wszystkich, którzy codziennie odwiedzają naszą klasę. Jak na piknik zorganizowany przez rodziców przystało nikogo nie ominął poczęstunek. Można było zjeść pieczone ziemniaki, kiełbaskę i chlebek z ogniska. W oczekiwaniu na nie dzieci próbowały własnych sił dosiadając koni, które sprawiły im ogromną radość i wiele emocji. Ziemniaki upieczone w ognisku smakowały, jak potrawy z najlepszej kuchni. Pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje, gdyż apetyt dopisywał dzieciom. Spotkanie było bardzo udane i na pewno pozostanie w pamięci. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń.

Ten jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać, a u niektórych może rozwinie się pasja jazdy konno.