Dołączyliśmy do Klubu Szkół UNICEF

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Klubu Szkół UNICEF. Jest to inicjatywa edukacyjna skupiająca placówki i uczniów, którzy pragną nieść pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Jesteśmy pewni, że cel ten jest bliski całej naszej szkolnej społeczności.

Na korytarzu dolnym, tuż przy wejściu, prowadzony jest Kącik "UNICEF", w którym każdy może dowiedzieć się: czym jest UNICEF i w jaki sposób można się włączyć do organizowanych przez niego akcji. W miejscu tym można też zapoznać się z wieloma ciekawymi informacjami o dzieciach z różnych zakątków świata, ich marzeniami i problemami.

Celem naszej działalności jest:

• - przybliżenie uczniom sytuacji ich rówieśników z różnych części świata,
  • - zaangażowanie uczniów we współpracę z UNICEF w ramach międzynarodowych akcji i projektów,
  • - propagowanie idei tolerancji międzykulturowej, międzynarodowej, otwartości na inne kultury,
  • - zbieranie środków na ratowanie życia dzieci z różnych części świata,
  • - poznawanie kultury i obyczajów rówieśników w innych krajach,
  • - budzenie świadomości społecznej i aktywnej postawy wobec zastanej rzeczywistości międzynarodowej.

Zachęcamy wszystkich do częstego odwiedzania Kącika UNICEF oraz do śledzenia informacji o działalności naszego Klubu, które zamieszczane będą na stronie szkoły, a w przyszłości także do aktywnego włączania się w organizowane akcje. MIEJMY ODWAGĘ, BY ZMIENIAĆ ŚWIAT NA LEPSZE!