Baśń muzyczna „W tajemniczej krainie krasnali”

W czwartkowy ranek dzieci z oddziału przedszkolnego i całe nauczanie wczesnoszkolne wybrały się do Domu Kultury „Hutnik”, na baśń muzyczną z prezentami pt.: „W tajemniczej krainie krasnali”. Sam podtytuł przedstawienia zachęcał już dzieci do zadawania pytań swoim paniom: Kogo możemy tam spotkać? Czy Krasnale będą takie maleńkie jak w bajkach? Dzięki specjalnej scenografii nasi mali widzowie znaleźli się w środku lasu, w którym mieszkały znane wszystkim postacie z bajek: misie, króliki, czarownice. Skrzat Hałabała wpada w panikę „Nie ma bajek!” Troll Szczerbol ukradł wszystkie bajki. Tak zaczyna się baśń muzyczna w wykonaniu aktorów z Łodzi. Dwa wesołe króliki – Białasek i Łaciatek wspólnie ze skrzatem Hałabałą i Krasnalami zapraszają chętne dzieci z widowni do napisania nowej bajki i do poznania leśnej tajemnicy. Wesołe piosenki i śmiech wychowanków, rozbrzmiewał w sali przez czas trwania przedstawienia. Zabawa nie ograniczała się wyłącznie do obejrzenia przedstawienia. Organizowane były także gry i konkursy, w których dzieci otrzymały upominki.

Okazało się, że Tajemnicza Kraina Krasnali to baśń edukacyjna zawierająca wątek ekologiczny oraz integracyjny, a głównym jej przesłaniem jest walka dobra ze złem. Z pozoru negatywne postacie z baśni stają się postaciami dobrymi.

W ten oto sposób oprócz wspaniałej zabawy, dzieci otrzymują lekcję tolerancji, pokory i posłuszeństwa. Ciekawa gra aktorów i świateł, przyjazna scenografia oraz efekty specjalne sprawiają, że tak przygotowane przedstawienie wzbudziło zachwyt u wszystkich dzieci. Każdy wrócił do domu z kolorowym balonikiem od Krasnali :)