SMOK MĄDRAGON I... STRAŻACY

17 stycznia 2013r. uczniów edukacji wczesnoszkolnej naszej kochanej szkoły odwiedziło dwóch fantastycznych SUPERMENÓW- STRAŻAKÓW.  Byli to przedstawiciele Straży Pożarnej w Wyszkowie, którzy w ramach programu profilaktycznego SMOK MĄDRAGON odbyli z dziećmi niezwykle pouczającą pogadankę.

Poruszyli w niej oczywiście kwestie bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach z „życia wziętych”, ale również przybliżyli dzieciom specyfikę i ryzyko w pracy strażaków. Gdy opowiadali o swoich niebezpiecznych akcjach, pokazywali sprzęt, pozwalając  niektóre elementy stroju dotknąć a nawet założyć... ach! wielu z naszych wychowanków już chciało „zostać strażakiem”.

Uczniowie, na koniec spotkania zaśpiewali Hymn Smoka Mądragona, a strażacy wręczyli dzieciom certyfikaty „MŁODSZEGO OFICERA STRAŻY POŻARNEJ”.

Było to kolejne spotkanie z cyklu tego programu edukacyjnego. Wcześniej mieliśmy już wizytę przedstawicieli Policji, rozmowy edukacyjne z pielęgniarką szkolną. Czekają nas jeszcze kolejne niezwykłe odwiedziny, o których opowiemy...