Rok szkolny 2012/2013

DZIEŃ MAMY, TATY I DZIECKA W SKUSZEWIE

W Szkole Filialnej w Skuszewie miały miejsce dwa rodzinne spotkania, pt. ,,Mama, tata i ja”. Okazją do nich było  świętowanie Dni: Mamy, Taty i Dziecka

DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka w naszej znakomitej szkole obchodzony jest… codziennie Uśmiech Jednak, żeby zaakcentować go mocniej – najmłodsi uczniowie wyjechali na niesamowitą – survivalową imprezę do… lasu.

CIEKAWA CHEMIA - OTRZYMYWANIE TLENU

Na zajęciach koła chemicznego uczniowie klas pierwszych otrzymywali tlen. Najpierw zmontowali zestaw, następnie probówkę napełnili manganianem (VII) potasu. Tlen zbierali w probówkach napełnionych wodą i odwróconych dnem do góry. W celu identyfikacji zebranego gazu w probówkach umieścili tlące się łuczywo. W probówkach, w których znajdował się tlen, łuczywo zapaliło się jasnym płomieniem. Sami wysnuli wniosek, że tlen podtrzymuje spalanie.

CIEKAWA CHEMIA - BADANIE PH ROZTWORÓW

Na lekcji chemii uczniowie klas drugich pod kierunkiem nauczyciela badali pH różnych substancji. Używając uniwersalnych papierków wskaźnikowych badali pH  i określali odczyn roztworu: cytryny, mleka, octu, mydła, pomidora, chleba, ziemniaka, proszku do mycia naczyń. Dzięki środkom dydaktycznym podarowanym naszej szkole przez gminę możemy poznawać chemię w bardziej ciekawy sposób.

PIERWSZY W ICH ŻYCIU EGZAMIN

21 maja 2013 r. klasa IIIa SP pisała pierwszy – w swojej życiowej przygodzie z edukacją – egzamin zewnętrzny. Uczniowie uczestniczyli w Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności Trzecioklasistów (OBUT 2013). Test składał się z dwóch 40-minutowych części: z zadań z języka polskiego oraz z matematyki. Po tej próbie… wychowankowie – wyszli uśmiechnięci i usatysfakcjonowani? W oczach wychowawczyni można jednak dostrzec było trochę… niepokoju?

Trzymamy kciuki za naszych najmłodszych – badanych intelektualistów i życzymy IM, aby ICH WYNIKI były NAJWYŻSZE!

Zapraszamy do galerii – cały przebieg testu został udokumentowany, włącznie z momentem, kiedy stanął czas – zegary naprawdę odmówiły współpracy… ;-)

SPOTKANIE Z MISTRZEM

14 maja 2013 r. okazał się szczególnie przyjemny w naszej szkole. Po deszczowych i niemiłych dniach – nareszcie wyjrzało słońce, a w serdecznie otwarte progi naszej placówki wszedł niezwykły gość – emerytowany nauczyciel – pan Kazimierz Zawisza.

APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W dniu 29  kwietnia 2013 roku  w  Zespole Szkół „Rybienko Leśne” odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

ZBIÓRKA MAKULATURY

Jak co roku, z okazji międzynarodowego Dnia Ziemi, w Zespole Szkół Rybienko Leśne” w Wyszkowie zorganizowana została zbiórka makulatury. Wszystkie klasy przez tydzień przynosiły ten cenny surowiec wtórny, a finał zbiórki miał miejsce podczas uroczystego apelu w dniu 22 kwietnia.

DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Przedstawienie przygotowane przez uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej pod opieką pani U. Pobudkiewicz, D. Dąbkowskiej, D. Mróz i K. Urbanowskiej, zwróciło nam uwagę na zagrożenia dla Ziemi, które spowodowane są działalnością człowieka. Uświadomiło nam konieczność szanowania przyrody, aby mogła przetrwać w swym pięknie dla kolejnych pokoleń.

DZIEŃ ZIEMI W SZKOLE W SKUSZEWIE

22 kwietnia, w Dzień Ziemi, uczniowie Szkoły Filialnej w Skuszewie obejrzeli pouczający apel w wykonaniu uczniów klasy III - wychowanków pani Moniki Dryja.