PROGI NASZEJ SZKOŁY SZEROKO OTWARTE…

28 listopada uczestniczyliśmy w Programie Edukacyjnym Ratujemy i Uczymy Ratować, który objęty jest honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej. Instruktorzy Fundacji  Jurka Owsiaka zostali przyjęci entuzjastycznie przez uczniów - gospodarzy obiektu.

Najwspanialszym rekwizytem okazał się samochód orkiestry, przy którym młodzież szkolna zaszalała spontanicznie…Zdjęcia w galerii są znakomitym dowodem tej radosnej atmosfery.

Jeśli chodzi o kurs- to była to bardzo poważna sprawa. Uczestnicy szkolenia mieli możliwość nauczyć się, bądź przypomnieć zasady wzywania pomocy, zachowań w razie utraty przytomności oraz resuscytacji krążeniowo- oddechowej.

Dużą część szkolenia stanowiły ćwiczenia praktyczne. Każdy uczestnik mógł pod nadzorem doświadczonych instruktorów przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy osobom potrzebującym. Naszą szkołę reprezentowały: Gabriela Hryszkiewicz, Dominika Obrębska oraz pani pielęgniarka Elżbieta Haczewska.

Wszyscy otrzymali certyfikat oraz materiały dydaktyczne tj. fantomy do nauki pierwszej pomocy, podręczniki dla nauczycieli i uczniów, telefony tekturowe oraz filmy DVD.