POROZMAWIAJMY O WOLNOŚCI

8 listopada świętowaliśmy w naszej szkole rocznicę odzyskania niepodległości. Obchody tego ważnego w historii naszego kraju wydarzenia,  skłoniły uczniów klas szóstych do rozmowy o wolności.

Wcielili się oni w postacie różnych zwierząt i dyskutowali, które z tych stworzeń jest bardziej wolne. Ostatecznie okazało się, że wolność jest jedną z ważniejszych i cenniejszych wartości na świecie, ale ani żadne zwierzę, ani nawet sam CZŁOWIEK nie decyduje sam o sobie. Dlatego tak bardzo trzeba doceniać niepodległość kraju.

Szóstoklasiści wykazali się dużymi umiejętnościami aktorskim; ich występ zaciekawił starszych i młodszych kolegów.

Podczas uroczystości przytoczono wypowiedzi uczniów klasy III a dotyczące pojęć: ojczyzna, patriotyzm, wolność -  najciekawsze nagrodzono brawami.

Na zakończenie wszyscy zaśpiewali piosenkę „KOCHAM CIĘ POLSKO” oraz spontanicznie zainicjowaną, patriotyczną „Rozkwitały pąki białych róż”.

Uroczystość przygotowały panie: Aleksandra Malińska-Gajda, Dominika Dominowska-Michalik, Katarzyna Urbanowska.