ŚLUBOWANIE W SKUSZEWIE

23 października uczniowie klasy I, wychowankowie pani Danuty Kupiec, przybyli do szkoły, aby w obecności pani dyrektor Aliny Oleksiak, pani kierownik Krystyny Augustynik, pana radnego i sołtysa wsi Skuszew Wojciecha Rojka, nauczycieli, rodziców oraz kolegów złożyć ślubowanie.

Uroczystość została jednak zakłócona przez Czarownicę, która przyleciała na miotle i rzuciła na dzieci czar zmieniając je w Żółtodzioby. Na szczęście wśród gości była Dobra Wróżka, która znała sposób na odczarowanie dzieci.

Aby pozbyć się żółtych dziobów, pierwszaki musiały wykazać się wiedzą o ojczyźnie, przepisach ruchu drogowego, przyrodzie i właściwym zachowaniu się w szkole. Przeszły sprawdzian pakowania tornistra, śpiewu, tańca i znajomości języka angielskiego. Wszystkie zadania Żółtodzioby wykonały doskonale, więc czar został zdjęty i dzieci złożyły prawdziwą uczniowską przysięgę. Następnie pani dyrektor Alina Oleksiak pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 w Wyszkowie Szkoły Filialnej w Skuszewie.

Słowa przysięgi pierwszoklasiści przypieczętowali odciskiem kciuka w kronice szkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali kolorowe dyplomy.
Tak jak pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona uczniów, tak ich rodzice zostali włączeni do grona społeczności szkolnej, składając deklarację, że będą rodzicami na medal.
Po części oficjalnej wszyscy udali się na słodki poczęstunek.