PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ

„Z przyjaciółmi zawsze weselej” - pod takim hasłem 19 października ŚLUBOWAŁY pierwszaki pod czujnym okiem swojej wychowawczyni Pani Beaty Paruszewskiej i nauczycielki asystentki Pani Dominiki Obrębskiej.

W obecności sztandaru szkoły, wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli obiecali być dobrymi uczniami, kolegami i przyjaciółmi, dawać dobry przykład innym i kochać swoją Ojczyznę. Ich gotowość do podjęcia trudu i radości szkolnej oceniała komisja - Dyrekcja szkoły, a wszyscy obecni w sali wspierali poczynania uczniów okrzykiem:

,,Owszem, owszem, tak, tak, tak - to jest dobre, to ma smak!"

Pierwszaki popisywały się zręcznością, wykazywały umiejętnością liczenia i wymawiania trudnych zdań. Z uśmiechem na ustach wypiły sok cytrynowy.

Tradycyjnie, Pani Dyrektor Alina Oleksiak wielkim ołówkiem pasowała dzieci na uczniów. Wszyscy otrzymali medale, dyplomy i upominki. Słodkości przygotowane przez rodziców dopełniły całości. Nasza Kochana Szkoła powiększyła się o grono dwudziestu pięciu wesołych milusińskich.