Konkurs recytatorski w szkole w Skuszewie

17 maja w Szkole Filialnej w Skuszewie odbył się (już po raz czwarty) wewnątrzszkolny konkurs recytatorski „W świecie rymów”. Celem konkursu, jak co roku, było: popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego...

W jury zasiedli: pani Barbara Kalisz – opiekun Świetlicy Środowiskowej w Skuszewie, pani Dorota Wójcicka – logopeda, ksiądz Łukasz Krawczyk – nauczyciel religii oraz gość specjalny – pani Paulina Biernacka – pracownik Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszkowie. Przewodniczącą jury była pani Renata Góralewska – wychowawczyni klasy II i organizatorka konkursu.

Do konkursu przystąpiło 18 dzieci z klas 0-III. Dzieci recytowały wybrane przez siebie wiersze: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry, Stanisława Jachowicza, Włodzimierza Ścisłowskiego, Agnieszki Frączek. Uczniowie mogli podkreślić interpretację wiersza strojem lub rekwizytem.
Rywalizacja była dość wyrównana, jury nie miało więc łatwego zadania. Ostatecznie w konkursie przyznano nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: 0-I i II-III.
I miejsce na podium wywalczyli więc: Mateusz Polkowski (kl. 0) i Oliwier Gołębiewski (kl. II). Chłopcy ujęli jury interpretacją wierszy Juliana Tuwima: „Okulary” i „Lokomotywa”.
II miejsce przyznano Julii Góralewskiej (kl. I) i Klaudii Karp (kl. II).
III miejsce zajęli: Kuba Balcerak (kl.0) i Oliwia Łoś (kl. II).
Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym. Uśmiech