Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej

„Nasi rodzice, gdy byli mali, też śpiewali” – to myśl przewodnia III Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej, który odbył się tradycyjnie w Naszej Szkole.

13 kwietnia zieleń Rybienka stała się zieleńsza, ptaki śpiewały wyjątkowo melodyjnie czując konkurencję w postaci najwspanialszych muzycznych talentów wyszkowskiej gminy, które w tym dniu zawitały do Naszej Szkoły.

Przy uroczystych dźwiękach orkiestry, przecinając tradycyjną wstęgę, otwarcia festiwalu dokonały vice Burmistrz Wyszkowa Pani Aneta Kowalewska i Dyrektor Szkoły Pani Alina Oleksiak. Skierowały miłe słowa do uczestników i przybyłych gości, życzyły wszystkim sukcesów i dobrej zabawy.

Przedstawiono szacowne Jury, w którym zasiedli przyjaciele dzieci, artystyczne dusze, charyzmatyczni ludzie z pasjami i chęcią pracy dla środowiska: Pani Barbara Gawrońska, Pani Ewa Panas i Pan Józef Bluszko.

Przesłuchano 17 wykonawców, którzy wystąpili w dwóch kategoriach:  klasy O-I i klasy II-III. Rosnący z roku na rok poziom sprawił, że Jury miało wyjątkowo trudne zadanie. Wyłonienie laureatów spośród tak perfekcyjnie przygotowanych artystów okazało się nie lada wyzwaniem.

Laureatami festiwalu zostali:

Kategoria 0 - I

I miejsce: Gabriela Ciecióra, SP 1 Wyszków

II miejsce: Amelia Palesa, SP 3 Wyszków

III miejsce: Julia i Zuzanna Góralewskie, Szkoła Filialna w Skuszewie

Wyróżnienie: Lena Gałązka, Amelia Gąsiewska, Alicja Szczesna, ZS Leszczydół Nowiny

Wyróżnienie: Marika Racka, SP 3 Wyszków

Kategoria II - III

I miejsce: Antonina Gołębiewska, Hanna Sosnowska, SP 5 Wyszków

II miejsce: Julia Ślendak, Marta Bryk, Julia Naumiuk, Julia Kwiatkowska, Maja Wyszyńska, Małgorzata Perzyna, SP 2 Wyszków

III miejsce: Weronika Oleksiak, Łukasz Milczarczyk, Malwina Wojtkowska, Oliwia Kosewska, SP Rybno

Wyróżnienie: Karolina Zyśk, SP 1 Wyszków

Wyróżnienie: Zuzanna Juszczyńska, SP 3 Wyszków

Piosenki naszych rodziców przywołały radość i miłe wspomnienia tworząc wyjątkową atmosferę. Hitami okazały się utwory wspaniałych polskich gwiazd Natalii Kukulskiej i Majki Jeżowskiej. Królował utwór „Laleczka z saskiej porcelany”. Publiczność nie szczędziła  wykonawcom braw, ponieważ każdy kolejny występ był małym przedstawieniem, pomysłem z nutą charyzmy i profesjonalizmu. Odczuwało się ogromne zaangażowanie młodych artystów i ich opiekunów.

Festiwal udowodnił jak wiele talentów mamy w naszych gminnych szkołach. Gratulujemy, zatem i serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy te perełki dostrzegli i pokazali na scenie w Rybienku Leśnym.

Pamiątkowe dyplomy i gratulacje wręczyli uczestnikom Naczelnik Wydziału Edukacji Pan Sławomir Cieślak i Dyrektor szkoły Pani Alina Oleksiak. Dyplomy i wyjątkowe podziękowania trafiły również na ręce wspaniałych Jurorów. III Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej należy już do historii.

Kłaniamy się wszystkim festiwalowym Gościom, dziękujemy Koleżankom i Kolegom, którzy nas wspierali podczas organizacji imprezy.

Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: B. Paruszewska, E. Delak,

R. Furtacz, E. Zdunek, A. Deluga