Dzień Dziecka

Gromkim „Sto lat” i życzeniami dla swoich milusińskich nauczyciele przywitali całą społeczność szkolną w tym szczególnym dniu.

Uczniowie klas 0–III wzięli udział w następujących zabawach sportowych: żonglowanie piłką, bieg z przeszkodami, slalom między słupkami. Wielkim powodzeniem cieszył się  konkurs plastyczny „Spełniamy nasze marzenia” –  powstawały tu bajkowe obrazy pokazujące dziecięcy świat cukierków poprzez krainę tęczy aż po kosmos. Te wspaniałe prace powstawały przy dźwiękach piosenek Majki Jeżowskiej.

Po wspólnym „twórczym działaniu” bardzo smakowały wszystkim kiełbaski z grilla przygotowane przez rodziców.

W tym samym czasie odbywały się sportowe rozgrywki  klas IV-VI.

Rywalizowały dzieci z klas V i VI w dwóch grupach podzielonych na klasy „A” i „B”, zaś uczniowie klasy IVA na  I i II grupę.

Przeprowadzono następujące konkurencje: slalom między słupkami z piłką nożną, slalom z piłką pingpongową na rakietce, slalom z piłką koszykową między słupkami.

W tych konkurencjach lepsi okazali się uczniowie z klasy VB i klasy VIB.

Kolejną „atrakcją” były mecze piłki nożnej: klasa VIB kontra „reszta szkoły” (3:1) oraz dziewczęta klas V kontra dziewczęta klas VI (3:0).

Po rozgrywkach sportowych uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami przy wspólnym grillowaniu, by omawiać wyniki wcześniejszej rywalizacji.

Szkoda, że dzieckiem jest się tak krótko…