Rok szkolny 2011/2012

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

„Opuścić pokład czas” pod takim hasłem zakończyliśmy rok szkolny 2011/2012. Pani Dyrektor pożegnała uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców, a przede wszystkim absolwentów Zespołu Szkół „Rybienko Leśne” w Wyszkowie.

Dzień Dziecka

Gromkim „Sto lat” i życzeniami dla swoich milusińskich nauczyciele przywitali całą społeczność szkolną w tym szczególnym dniu.

Uczniowie klas 0–III wzięli udział w następujących zabawach sportowych: żonglowanie piłką, bieg z przeszkodami, slalom między słupkami. Wielkim powodzeniem cieszył się  konkurs plastyczny „Spełniamy nasze marzenia” –  powstawały tu bajkowe obrazy pokazujące dziecięcy świat cukierków poprzez krainę tęczy aż po kosmos. Te wspaniałe prace powstawały przy dźwiękach piosenek Majki Jeżowskiej.

Dzień Matki w Zespole Szkół

W środę 23. 05.12 r. w Zespole Szkół „Rybienko Leśne” serca mocniej zabiły niemal wszystkim mamom i tatusiom. Ich pociechy wraz z wychowawczyniami przygotowały wzruszający program artystyczny z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca.

Święto 3 Maja

„W górę serca, wstały świty, w Polsce cudny maj!”. Tym hasłem, dnia 27.04.2012 r. uczciliśmy w naszej szkole 221 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie gimnazjum przygotowali krótkie przedstawienie słowno-muzyczne. Wiersze, piosenki, krótka historia tego wydarzenia, a wszystko przy dźwiękach marszowych werbla i saksofonu w wykonaniu naszych uzdolnionych gimnazjalistek.

Światowy Dzień Ziemi

Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Ten dzień przypomina nam, że Ziemia, na której mieszkamy, potrzebuje ochrony i opieki.

Spotkanie z Misjonarzem

W dniu 19.03.2012r. gościliśmy pracownika Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego – ks. Romana Rusinka – doświadczonego misjonarza z Afryki.

Ksiądz R. Rusinek opowiedział uczniom o problemach rówieśników z „Czarnego Lądu”. Zwrócił uwagę na przerażające warunki życia. Uświadomił młodzieży, aby doceniła to, co ma i potrafiła dostrzegać problemy innych.

Film zaprezentowany przez misjonarza wywarł na uczniach ogromne wrażenie.

Była to nietypowa lekcja wychowawcza.

Rok Korczakowski w naszej szkole

Obchody „Roku Janusza Korczaka” zapoczątkowaliśmy cyklem pogadanek poświęconych wielkiemu przyjacielowi dzieci. Uczniowie klas I-III obejrzeli film „Król Maciuś I”, natomiast uczniowie klas IV-VI-film „Korczak. Pojawiły się również gazetki ścienne przedstawiające ilustracje do w/w filmów.

„Zaczarowany bajek świat”

To motto uroczystości  pasowania na czytelnika, które odbyło się 29.02.2012 r. w naszej szkole. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego dnia bardzo pracowicie. Nauczyli się pięknie czytać, aby zostać czytelnikami szkolnej biblioteki i móc wypożyczać książki.

Dyskoteka Walentynkowa

Piątkowy wieczór bardzo ożywił mury naszej szkoły. O godzinie 12:30 rozpoczęła się dyskoteka walentynkowa dla najmłodszych - uczniów klas 0-III, następnie bawili się uczniowie klas IV-VI,  po czym o godzinie 17:30 na parkiet wkroczyli gimnazjaliści.

Zebranie z Rodzicami

Był to wyjątkowy dzień w naszej szkole. Późnym popołudniem dyrektor szkoły Alina Oleksiak powitała drogich rodziców i zaproszonych gości: burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego, zastępców burmistrza Adama Mroza i Adama Warpasa, naczelnika wydziału edukacji i spraw społecznych  p. Annę Gołębiewską oraz prasę lokalną. Przybyli również i ci, którzy stanowią wizytówkę naszego miasta Wyszkowa  klub sportowy CAMPER i Rewia dziecięca „Sylaba”.