Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Dnia 14 grudnia 2015 r. w naszym Zespole Szkół odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Zainteresowanie uczniów było ogromne. Wystąpiły dzieci najmłodsze z „zerówki”, usłyszeliśmy też przedstawicieli z gimnazjum. Podczas konkursu atmosfera była wzruszająca i już bardzo świąteczna. Maluchy śpiewały te znane kolędy, starsi pokusili się o bardziej oryginalny repertuar. Bardzo nastrojowo zaśpiewali m.in. Daria Oliasz, Karolina Wyszyńska, Julia Godlewska; Bartek Gołębiewski zaintonował przejmująco i pięknie „Lulajże Jezuniu”… Zupełnie nieznaną pastorałkę zaprezentowały Pioruny, które jako jedyny zespół wystąpiły jak zawsze z niespodzianką –  widownia westchnęła, gdy uczniowie klasy III nieoczekiwanie zapaliły swoje adwentowe lampiony.

Poza śpiewem usłyszeliśmy też kolędy zagrane na instrumentach. Taką frajdę słuchaczom zrobili: Amelia Kamińska na skrzypcach, Szymuś Wiśniewski i Maksymilian Panas na fortepianie, Kaja Młynarska na flecie poprzecznym. Julia Wiśniewska zaprezentowała niezwykłą sekcję rytmiczną w postaci klaskania, tupania i pstrykania swoich koleżanek.

Jury w składzie Aneta Palesa, Magdalena Kamińska, Dorota Mróz i Katarzyna Urbanowska miało bardzo dużo kłopotu, aby wyłonić zwycięzców wśród zaangażowanych artystycznie uczniów. W rezultacie wyniki są następujące:

Kategoria instrumentaliści:

I miejsce ex aequo – Amelia Kamińska, Kaja Młynarska, Szymon Wiśniewski

Kategoria śpiew klasy 0-III:

I miejsce – Grupa Pioruny

II miejsce – Amelia Kamińska

III miejsce ex aequo: Amelia Palesa oraz Zuzanna Juszczyńska i Maksymilian Panas

Kategoria śpiew klasy IV-VI:

I miejsce – Daria Oliasz

II miejsce – Karolina Wyszyńska

III miejsce – Bartek Gołębiewski

Wyróżnienie – Katarzyna Gołębiewska i Luiza Kwapień

Kategoria śpiew gimnazjum:

Wyróżnienie – Magdalena Koczara, Monika Koczara i Julia Oliasz

Gratulujemy!

Dziękujemy sponsorom, którzy ufundowali nagrody: Radzie Rodziców oraz Pani Magdalenie Kamińskiej.

Organizatorki Katarzyna Urbanowska i Dorota Mróz