Kolejny filmowy sukces!

Zespół Szkół „Rybienko Leśne” brał udział w ogólnopolskim konkursie ekologicznym, organizowanym przez Fundację Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju w ramach Programu upowszechniania wiedzy na temat prawidłowego postępowania ze zużytymi bateriami pt. „Czy baterie są jak bakterie?”, dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Promocyjne akcje ekologiczne w szkole prowadziły pani Urszula Pobudkiewicz i pani Dorota Dąbkowska, dzięki którym wszyscy uczniowie Zespołu stali się bardzo zaangażowani w sprawy ekologii i zdrowego stylu życia.

Oprócz powyższych działań zekranizowaliśmy pewną „ekologiczną historię”. Nasz film uplasował się na 13 pozycji i zajął II miejsceOgólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Czy baterie są jak bakterie?” w kategorii Adept. Konkurencja była ogromna – zgłoszono kilkadziesiąt filmów! W rezultacie zostało nagrodzonych 30 dzieł. Wyłoniono 5 pierwszych miejsc, 10 drugich i 15 trzecich. Uczestnicy otrzymają wspaniałe nagrody rzeczowe

Laureatami są uczniowie kl. IIIa GIM: Karolina Kownacka, Magdalena Jaworowska, Aleksandra Wróbel, Jakub Ponichtera i Maciej Ostapowicz. W filmie wystąpiły również Pioruny z kl. IIIa SP. Opiekunkami projektu filmowego były Katarzyna Czechowska i Katarzyna Urbanowska. Gratulujemy!

Listy Laureatów są dostępne na łamach portalu: www.klimatdladzieci.pl (zakładka BA(K)TERIE – Wyniki konkursu).