„Zaczarowany bajek świat”

To motto uroczystości  pasowania na czytelnika, które odbyło się 29.02.2012 r. w naszej szkole. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego dnia bardzo pracowicie. Nauczyli się pięknie czytać, aby zostać czytelnikami szkolnej biblioteki i móc wypożyczać książki.

W ten „bajkowy świat” wprowadzili ich uczniowie klasy VIb z pomocą bibliotekarza pani Anieli Szczepańskiej.

Na scenie pojawiały się kolejno postacie: Czerwony Kapturek, Kot w butach, Calineczka, Dziewczynka z zapałkami, po czym wkroczyła Królowa Książka. Zapoznała uczniów z regulaminem korzystania z biblioteki, a następnie przeprowadziła test ze znajomości bajek i baśni.

Pierwszoklasiści zdali egzamin „śpiewająco” i nic już nie stało na przeszkodzie, aby odbyło się uroczyste pasowanie. Pani Dyrektor Alina Oleksiak pasowała uczniów na czytelników, a Pani Wicedyrektor Dorota Dąbkowska wręczyła wszystkim piękne dyplomy. Na zakończenie tej miłej uroczystości zaśpiewano wspólnie piosenkę „Dziś w bibliotece”.

Życzymy uczniom wielu wspaniałych przygód w „zaczarowanym świecie książek”!!!!!!!!!