DZIEŃ MAMY, TATY I DZIECKA W SKUSZEWIE

W Szkole Filialnej w Skuszewie miały miejsce dwa rodzinne spotkania, pt. ,,Mama, tata i ja”. Okazją do nich było  świętowanie Dni: Mamy, Taty i Dziecka

5 czerwca odwiedzili szkołę rodzice przedszkolaków. Pod kierownictwem p. K. Augustynik i p. M. Karp maluchy recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, inscenizowały wiersz J. Tuwima ,,Rzepka”. Rodzice oglądali popisy na scenie przy słodkim poczęstunku. Następnie był czas na wspólną zabawę, np. układanie puzzli. Niemałą atrakcją dla dzieci okazały się  upominki od rodziców i przejażdżka wokół szkoły na kucyku. Mamy otrzymały w prezencie zrobione przez ich pociechy kolorowe torebki, świetny dodatek do letnich sukienek, a tatusiowie marynarki.

Dwa dni później swą obecnością zaszczyciły nas mamy uczniów klasy I, II i III. Na odświętnie nakrytym stole czekały już słodycze i herbatka, a na scenie przejęci uczniowie. Klasa II p. R. Góralewskiej rozbawiła wszystkich fantastycznie przedstawioną bajką „Czerwony Kapturek”. Aktorzy rewelacyjnie wcielili się w odgrywane role. Uczniowie kl. I w montażu słowno-muzycznym przygotowanym z p. D. Kupiec, planowali zabranie mam na bezludną wyspę, aby pocieszyły się słońcem, papugami i ananasami.

Zapewniali, że nikt od Szczecina do Przemyśla nie ma takiej rodziny jak oni. Na zakończenie zatańczyli  w rytm piosenki ,,Karuzela”. Klasa III, także nie szczędziła ciepłych i serdecznych słów adresowanych do swoich rodziców. Wierszem i piosenką dziękowała im za miłość, cierpliwość i troskę. Swój występ również wzbogaciły tańcem. Część artystyczna zakończyła się odśpiewaniem tradycyjnego  ,,Sto lat” i wręczeniem własnoręcznie wykonanych laurek.