SPOTKANIE Z MISTRZEM

14 maja 2013 r. okazał się szczególnie przyjemny w naszej szkole. Po deszczowych i niemiłych dniach – nareszcie wyjrzało słońce, a w serdecznie otwarte progi naszej placówki wszedł niezwykły gość – emerytowany nauczyciel – pan Kazimierz Zawisza.

Pan Kazimierz przepracował w oświacie ponad 40 lat, wciąż kocha dzieci i cały świat. Jest niezwykle skromny i przede wszystkim bardzo utalentowany – rzeźbi w drewnie świat delikatny i bardzo finezyjny… Dzieła pana Kazimierza to świątki, małe kapliczki, figurki zwierząt, kwiaty… Aktualną pracą, którą ukończył Artysta jest „Ostatnia wieczerza” charakteryzująca się subtelnymi szczegółami i zachwycającą kunsztownością  wykonania!

Nieprzeciętne uzdolnienia i wielka nieśmiałość MISTRZA KAZIMIERZA spowodowała, że pedagodzy naszej wspaniałej szkoły postanowili zorganizować Mistrzowi wystawę. Oddźwięk wśród młodzieży przerósł najśmielsze oczekiwania – uczniowie kulturalnie i z wielkim zainteresowaniem wysłuchali mini wykładu pana Zawiszy. Zadawali wiele interesujących pytań, wykazali się wzorowym zachowaniem.

Według kalendarza  14.05.2013 r. jest dniem szukania szczęścia – spotkanie z panem Kazimierzem Zawiszą na pewno było jedną z tych dobrych i niezapomnianych, szczęśliwych chwil w naszym życiu... Uśmiech