APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W dniu 29  kwietnia 2013 roku  w  Zespole Szkół „Rybienko Leśne” odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W akademii wzięli  udział przedstawiciele klas IIIa i IIIc. Akademia przebiegała w podniosłej atmosferze. Słuchacze zapoznani zostali z okolicznościami uchwalenia Konstytucji 3 Maja, jak i z samymi jej postanowieniami, które osobiście wygłaszał król Stanisław August Poniatowski (w tej roli Damian Kurek – uczeń klasy IIIc), przeplecionymi wierszami i pieśniami patriotycznymi. Akademię uzupełniły występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rybienku Leśnym, którzy wykonali pieśni „Witaj Majowa Jutrzenko” oraz „Tu wszędzie jest moja ojczyzna". Po zakończeniu występu nastąpiły gromkie brawa i owacje. Apel  możemy zatem zaliczyć do udanych.

Organizatorzy: klasa IIIa, IIIc oraz panie Katarzyna Święch, Katarzyna Urbanowska i Dorota Mróz.