PAPIEŻ ZNANY I NIEZNANY

Dnia 5 kwietnia 2013roku społeczność Zespołu Szkół „Rybienko Leśne” upamiętniła apelem rocznicę śmierci błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II.

Uroczystość słowno-muzyczna pt. „Papież znany i nieznany” przygotowana pod kierunkiem pani Anety Palesy pozwoliła uczniom, jak i  gronu pedagogicznemu głębiej poznać Papieża-Polaka, poetę, orędownika miłości, męża stanu i człowieka o niezwykłym poczuciu humoru.

Gimnazjaliści z wielkim przejęciem i powagą prezentowali publiczności tę niezwykłą postać. Słowa  wypowiadane przez samego Jana Pawła II, wizerunek Jego osoby, archiwalne fotografie i fragmenty wypowiedzi emitowane z projektora multimedialnego dostarczyły wielu  niezapomnianych wzruszeń.

Szczególne podziękowania za współpracę należą się pani Joannie Wójcik oraz uczniom: Klaudii Woźniak, Magdalenie Reniewicz, Natalii Potędze, Milenie Palesa, Konradowi Sakowiczowi, Karolinie Natkaniec, Marcie Wiśniewskiej, Anicie Gąsior, Klaudii Dąbrowskiej i Karolinie Urbanowskiej.