Dzień Rodziny w Skuszewie

3 czerwca w szkole w Skuszewie obchodziliśmy jednocześnie trzy święta: Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Taty. Uroczystość miała charakter piknikowy. Tuż po skończonych zajęciach edukacyjnych na placu szkolnym zrobiło się gwarno i kolorowo. Przybyły zaproszone na tę okoliczność mamy, tatusiowie, którym czas pozwolił i oczywiście dzieci. Dzień był piękny, słoneczny, a nawet upalny. Nasi goście chętnie usiedli w cieniu drzewa, aby wysłuchać wierszyków i piosenek przygotowanych przez klasę I i zerówkę. Nasi mali artyści recytowali przepiękne słowa o miłości i wdzięczności do rodziców, składali życzenia i dziękowali im za życie. Nie obyło się bez tradycyjnego „Sto lat...”, pod adresem rodziców. Następnie wszystkie dzieciaki wręczyły swoim mamusiom wcześniej przygotowane laurki w formie kwiatowych bukietów. Po części oficjalnej rozpoczęły się zmagania sportowe. Rodzice wzięli udział w zabawach z elementami współzawodnictwa, np.: „piłka parzy”, napełniali butelki wodą, toczyli papierową wojnę. Podczas rywalizacji emocje udzieliły się nie tylko najmłodszym, ale również dorosłym. Mamy z córkami miały okazję sprawdzić, czy dobrze się znają, biorąc udział w mini teście „Tak-Nie”. W czasie trwania zabaw na grillu smażyła się już kiełbaska. Jej zapach unosił się w powietrzu i pobudzał apetyty uczestników imprezy. Tatusiowie wywiązali się na medal, bo grillowana przez nich kiełbaska była pyszna i szybko znikała z talerzy. Nasi goście mogli też napić się gorącej herbaty i na deser zjeść ciasteczka. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego spotkania.