Przygody Mistrza Koncertmistrza

Celem audycji było przybliżenie uczniom budowy i brzmienia instrumentów strunowych: skrzypiec i wiolonczeli. Wspaniałą, wypracowaną przez zespół formą przekazu tej wiedzy jest bajka słowno-muzyczna z udziałem dzieci. Pozwala na przyswojenie treści w szybki i niezauważalny sposób, a także daje szansę rozwoju wrażliwości i estetyki dziecka. Tym razem na scenie zagrali uczniowie: Królowa Muzyki, skrzypaczka, wiolonczelistka, król Muzykolog, czarnoksiężnik, Baba Jaga i kompozytor. W kolejnym konkursie wiedzy o muzyce tym razem wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego, które mogły się wykazać wiedzą zdobytą podczas audycji. Po bardzo wyrównanej i zaciekłej  rywalizacji  pierwsze miejsce zajął Adam Brejnak, drugie - Szymon Zdunek, a trzecie - Antoni Osik.

Z niecierpliwością wszyscy czekają na kolejne spotkania z Panią - muzyką.

Renata Furtacz