Wigilia w szkole w Skuszewie

W szkole w Skuszewie okres świąteczny obfitował w spotkania wprowadzające w klimat świąt.

Odwiedził nas św. Mikołaj, Kolędująca filharmonia oraz ksiądz Dariusz – rekolekcjonista, który przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat narodzin Jezusa. Ostatniego dnia przed przerwą świąteczną rodzice przygotowali wigilię. Na stole pojawił się biały obrus, sianko, świece oraz makowce i pierniczki. Szkolna wigilia rozpoczęła się modlitwą i życzeniami księdza Mariusza - nauczyciela religii w naszej szkole. Następnie dzieci, nauczyciele i rodzice podzielili się opłatkiem i zasiedli do stołu. Później przyszedł czas kolędowania. Śpiewaliśmy kolędy wszyscy razem i klasami. Najwięcej emocji wzbudził ,,Przegląd kolęd i pastorałek”, podczas którego dzieciaki indywidualne prezentowały przygotowane utwory. W nagrodę otrzymały symboliczne nagrody i słodycze.