Mikołaj w Skuszewie

Mikołajki to kolejna tradycja obchodzona w szkole w Skuszewie. 6 grudnia od samego rana dzieciaki z niecierpliwością wyglądały przez okna. Chciały zobaczyć, czy do szkoły nie zbliża się Święty Mikołaj. Grudniowy solenizant nie zapomniał o grzecznych dzieciach ze szkoły w Skuszewie. Tuż przed południem przybył z wielkim, czerwonym workiem wypełnionym prezentami. Najmłodsi z podziwem patrzyli na jego piękny strój i brodę, zastanawiali się, co kryje się w worku. Kiedy gość odpoczywał przy choince, uczniowie kl. I zaśpiewali piosenkę, a przedszkolacy zagrali dla gościa na instrumentach perkusyjnych. Później nastąpił najbardziej oczekiwany moment – wręczanie upominków. Pomocnikiem św. Mikołaja został Piotruś z grupy przedszkolnej. Pomagał wyjmować prezenty z worka, dzięki temu praca św. Mikołaja przebiegała bardzo sprawnie. Wszyscy obecni otrzymali podarunek, ale wybrane osoby musiały odpowiedzieć na pytania, albo zademonstrować swoje umiejętności muzyczne lub recytatorskie. Obdarowani upominkami chętnie ustawiliśmy się do wspólnej fotografii upamiętniającej to miłe spotkanie.