MOVE TO LEARN

Już drugi tydzień spotykają się uczniowie klasy Ia i gościnnie uczeń grupy „0” z paniami psycholog, wychowawczynią i nauczycielem wspomagającym realizują innowacyjny program MOVE TO LEARN.

Metoda została stworzona, aby wspomóc dzieci w trudach uczenia się, zwłaszcza te z niedojrzałością do nauki szkolnej, nadpobudliwością psychoruchową, zaburzeniami koncentracji uwagi czy z problemami neurologicznymi. Autorka programu pani Barbara Pheloung specjalista w zakresie trudności w uczeniu się badała dzieci przez 30 lat. Dzięki jej doświadczeniu cyklem prostych zabaw i ćwiczeń fizycznych możemy poprawić ogólne funkcjonowanie ucznia, usprawnić motorykę i koordynację, poprawić koncentrację i zachowanie, wzmocnić pewność siebie, podwyższyć kompetencje społeczne.

Program włączyliśmy do zajęć klasy I. Liczymy na sukcesy naszych uczniów w nauce.

Urszula Zadworna, Beata Paruszewska