Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodzimy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA. Jest to wyjątkowe święto przypominające, że dobro dziecka powinno być dla nas, dorosłych najważniejsze. Nasza szkoła włączyła się w obchody tego niezwykłego dnia, jednocześnie jednocząc się z całym światem. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów jest #GOBLUE (blue z ang. niebieski). Kolor ten jest kolorem UNICEF’u – organizacji walczącej o prawa dziecka, ale także kolorem nadziei na lepsze jutro. Dzieci wraz z nauczycielami przystroiły szkołę niebieskimi balonami oraz założyły strój w tym kolorze, by okazać solidarność z rówieśnikami z całego globu. Najmłodsi, na zajęciach, zapoznali się z udostępnioną przez UNICEF, przyjazną dla nich Konwencją o Prawach Dziecka. Poznały swoje prawa i sytuacje, w których należy powiadomić kogoś zaufanego, gdy prawa te są łamane.