UCZNIOWIE KLASY I SZKOŁY FILIALNEJ W SKUSZEWIE NA UROCZYSTOŚCI „POWITANIE WYSZKOWSKIEGO PIERWSZAKA”

Uczniowie klasy I ze Szkoły Filialnej w Skuszewie wraz z wychowawczynią Renatą Góralewską oraz rodzicami uczestniczyli w zorganizowanym przez gminę spotkaniu pod hasłem Powitanie Wyszkowskiego Pierwszaka. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia  15 listopada dzieci otrzymały legitymacje oraz wzięły udział w śpiewającej lekcji historii.

Tegoroczna uroczystość wpisała się w obchody 100-lecia niepodległości, o czym przypominać będą dzieciom otrzymane misie z patriotycznym akcentem. Zastępca burmistrza pani Aneta Kowalewska zapoznała także uczniów z symbolami miasta: sztandarem, herbem i insygniami. Przewodnicząca Rady Miejskiej pani Elżbieta Piórkowska złożyła dzieciom serdeczne życzenia wielu sukcesów, a także wspomniała słowa piosenki, której nauczyła się, będąc uczennicą :

„Wyszków to miasto moje rodzinne.

Wyszków to miasto milsze niż inne.

Tu właśnie chciałbym spokojnie żyć,

pracować, kochać, marzyć i śnić”.

W trakcie spotkania dzieci wysłuchały patriotycznych piosenek  między innymi „Pierwszej kadrowej”, „Serce w plecaku” czy też „Przybyli ułani pod okienko”. Po koncercie nadszedł moment najbardziej oczekiwany przez dzieci - wręczenie Legitymacji Wyszkowskiego Pierwszoklasisty.

To wydarzenie na pewno pozostanie miłym wspomnieniem dla każdego pierwszaka.