11 Listopada - Skuszew

W Szkole Filialej w Skuszewie, podobnie jak w większości polskich szkół, świętowanie 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęło się o godzinie 11:11. Wszyscy uczniowie i dzieci z oddziału przedszkolnego włączyły się do akcji MEN "Rekord dla Niepodległej" i wspólnie odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego. Swoimi głosami wsparli ich rówież pracownicy szkoły i obecni rodzice. Następnie dzieciaki z grupy "0" i uczniowie klasy I przedstawili ciekawy program artystyczny o tematyce patriotycznej. W poetycki sposób mówili o miłości do Ojczyzny, o jej pięknie i o tym, że są dumni, że są Polakami. Wszystko to odbyło się w biało-czerwonej scenerii. Dzieci na to święto wykonały chorągiewki w barwach narodowych, a od swoich pań otrzymały baloniki w kolorze białym i czerwonym. Ponadto wręczone zostały śpiewniki z patriotycznymi pieśnami, które ofiarowały panie ze szkoły Rybienku Leśnym. Po części oficjalnej nasi podopieczni obejrzeli krótki film o polskich symbolach narodowych. Ostatnim punktem świętowania rocznicy 11 Listopada było kolorowanie rysunków z symboami narodowymi.