Piknik Aktywna Rodzina

6 czerwca w Szkole Filialnej w Skuszewie odbył się piknik ,,Aktywna Rodzina”. Jak nazwa wskazuje na teren szkoły przybyły rodziny ze Skuszewa. Na placu zrobiło się gwarno od maluchów, uczniówi miejscowej młodzieży. Nie zabrakło również reprezentantek wcześniejszego pokolenia wsi Skuszew, które dzieliły się uśmiechem i dobrym nastrojem. Na początku głos zabrali organizatorzy: sołtys wsi pan Wojciech Rojek, dyrektor wyszkowskiego OPS pani Agnieszka Mróz, kierownik szkoły pani Krystyna Augustynik oraz wychowawca Świetlicy Środowiskowej pani Barbara Kalisz. Następnie miała miejsce prezentacja i pokazowy trening klubu UKS Olimp Loczki Wyszków i lekcja poprowadzona przez Straż Miejską z Wyszkowa na temat: ,,Nasze bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest najważniejsze”. Pracownicy straży dodatkowo przygotowali dla uczestników quiz z nagrodami. Dzieci z zerówki, uczniowie klasy trzeciej oraz wychowankowie świetlicy zaprezentowali się przed zebranymi w krótkich programach artystycznych związanych tematycznie z rodziną. Później wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, a następnie miłośnicy śpiewu zmagali się w konkursie ,,Śpiewać każdy może”. Na zakończenie pani Joanna Zglec z Centrum Fitness w Wyszkowie zaprosiła chętnych do Zumby.