Przegląd Polskiej Piosenki Rozrywkowej "BLUES"

Dnia 22 maja 2018 r. już po raz czwarty odbył się w naszej szkole Przegląd Polskiej Piosenki Rozrywkowej. W tym roku hasłem przewodnim był BLUES! Dla wielu uczniów to styl niełatwy i obcy. Jednak nasza muzykalna młodzież lubi wyzwania i dlatego do rywalizacji zgłosiło się wielu chętnych. Aby ułatwić uczestnikom zadanie organizatorzy zaproponowali listę piosenek do wyboru.

Przegląd odbył się w dwóch częściach – konkursowej i finałowej. Jury w składzie: p. Renata Owczarek, p. Aneta Palesa i p. Sylwia Wojewódzka wysłuchało prezentacji wokalistów w dwóch kategoriach wiekowych i wyłoniło zwycięzców:

szkoła podstawowa:

I miejsce ex aequo – Marysia Kłos oraz Basia Rutka

II miejsce – Stella Bluszko

III miejsce – Klaudia Karp

gimnazjum:

I miejsce ex aequo – Maja Janiszewska i Bartek Gołębiewski

II miejsce – Mateusz Pielak i Kajetan Michalik

W tej kategorii jury nie przyznało III miejsca.

Galę finałową rozpoczął szkolny zespół muzyczny z krótkim występem wpisującym się w charakter tegorocznego przeglądu. Cała społeczność szkolna z wielkim entuzjazmem przyjęła koncert i nagrodziła muzyków wielkimi brawami.

Następnie jury ogłosiło wyniki swoich burzliwych obrad oraz nagrodziło laureatów. Wszystkiemu towarzyszyły wielkie emocje – radość, łzy szczęścia, ale i rozczarowania…

Tradycyjnie już, każdy uczestnik otrzymał nagrodę pocieszenia – jak zawsze wszystkie utrzymane w tonacji muzycznej Uśmiech

Serdecznie gratulujemy uzdolnionym uczestnikom i zwycięzcom! Dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy za rok!