„Patriotyczny Poranek”

Dnia 17.05.2018 r. w Przedszkolu nr 9 „Bajka” odbył się Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej „Patriotyczny Poranek”. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego najmłodszego pokolenia oraz rozbudzanie w tak małych sercach miłości do ojczystej ziemi, do regionu i miejscowości, w której żyjemy. To także doskonała okazja dla dzieci do rozwijania swoich zdolności muzycznych i zaprezentowania ich przed publicznością.

Do konkursu zgłosiły się dzieci wraz ze swoimi opiekunami z przedszkoli i szkół podstawowych. Naszą szkołę godnie reprezentowały dzieci z oddziału przedszkolnego: Malwina Gut z piosenką „Przybyli Ułani” oraz Kacper Wyszyński Maksymilian Kapsa„Deszcze niespokojne” z opiekunem Renatą Furtacz. Nasze dzieci swym występem zrobiły ogromne wrażenie, a w szczególności pies Szarik, który towarzyszył chłopcom podczas występu.

Wszystkie dzieci wykazały się wspaniałym przygotowaniem, które uzupełniały piękne stroje. Jury miało nie lada trudne zadanie. Decyzją szanownego grona wszyscy uczestnicy zdobyli I miejsce. Wszyscy zwycięscy otrzymali pamiątkowe dyplomy wraz z nagrodami. Konkurs zakończył się defiladą i śpiewem pieśni patriotycznej w wykonaniu uczniów szkoły wojskowej.

Renata Furtacz