DZIEŃ ZIEMI – „WODA WOKÓŁ NAS”

Każdego roku 22 kwietnia obchodzimy na całym świecie Dzień Ziemi. Obchody Dnia Ziemi, które rozpoczęły się w 1970 roku w Stanach Zjednoczonych, mają na celu upowszechnienie problemów współczesnej ekologii, inicjatyw na rzecz ochrony środowiska oraz promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Jak wiemy, jednym z bogactw naszej planety, a zarazem niebezpiecznym żywiołem jest woda i to właśnie z tematyką wody związany był ogólnoszkolny, międzyklasowy, interdyscyplinarny konkurs, który odbył się w naszej szkole 27 kwietnia 2018 roku.

Tego dnia zaangażowani byli uczniowie wszystkich klas. Najmłodsi (klasy I-III SP oraz oddział przedszkolny) wraz z wychowawcami przygotowali piosenki, wiersze, skecze a nawet ekologiczny pokaz mody.

Starsi uczniowie brali udział w różnych konkursach. Czwartoklasiści uczestniczyli w zawodach sportowych, uczniowie klas V i VI rywalizowali w konkursie pt. „Kalambury”, przedstawiciele klas VII i II-gich gimnazjum odpowiadali na pytania w ramach konkursu wiedzy, a uczniowie klas III gimnazjum prezentowali eksperymenty oraz doświadczenia fizyczne i chemiczne pod okiem swoich nauczycieli.

Spotkanie to stanowiło doskonały pretekst do tego, aby choć przez chwilę zastanowić się nad kondycją Ziemi i jej zasobami. Ziemi, za którą wszyscy jesteśmy odpowiedzialni. Pragniemy, aby przyszłe pokolenia mogły cieszyć się jej pięknem i korzystać z jej bogactw.

ZBIÓRKA MAKULATURY

Jak co roku, z okazji obchodów Dnia Ziemi, uczniowie naszej szkoły zbierali makulaturę oraz butelki PET. Poniżej przedstawiamy wyniki tej zbiórki.

KLASA

ILOŚĆ ZEBRANEJ MAKULATURY W KG

I A

I B

II A

III A

III B

IV A

IV B

V A

V B

VI A

VI B

VII A

II B, G

szkolne

DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM I RODZICOM!!!