Mistrzowie czytelnictwa w klasie II a

W dniach 20 i 21 marca odbyły się w klasie IIa eliminacje do Gminnego Konkursu Literacko-Plastycznego „Bohaterowie Naszych Lektur”. Już od stycznia pilni uczniowie studiowali obowiązkowe lektury: „Oto jest Kasia”, „Jacek, Wacek i Pankracek”, „Karolcia”...

Wysiłek dość duży dla drugoklasisty, ale przygody bohaterów fascynujące. Pani bibliotekarka dopingowała uczniów pokazując piękne okładki i kolorowe ilustracje, proponując wysłuchanie fragmentów lektur z audiobooków. Eliminacje przeszło 13 uczniów, którzy przeczytali wszystkie trzy lektury. Konkurs wyłaniający laureatów to był prawdziwy maraton 48 pytań. Na wszystkie odpowiedziały bezkonkurencyjne uczennice Michalina Gajda i Maja Wydryszek. Ścisła czołówka to Adam Sitek i Filip Zglec z dwoma pomyłkami – miejsce drugie i Gabriela Owsiejko miejsce trzecie.

Druga część konkursu to praca wyobraźni, plastyczne wizje przeczytanych lektur. Do zmagań przystąpiła cała klasa IIa. Uczniowie pracowali z pasją. Ich dzieła już wkrótce na wystawie pokonkursowej, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy. Wyróżnione prace stworzyli Michalina Gajda, Sebastian Lech i Bronek Purzycki.

Wszystkim serdecznie gratulujemy. W części gminnej konkursu naszą szkołę będą reprezentowali Michalina Gajda, Maja Wydryszek i Adam Sitek.

Wychowawczyni: Beata Paruszewska