Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w szkole w Skuszewie

23 czerwca, jak w każdej szkole, tak i w Szkole Filialnej w Skuszewie, miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Na tę okazję przybyli do szkoły uczniowie i ich rodzice. Pani kierownik Krystyna Augustynik, poinformowała zebranych o tegorocznych osiągnięciach uczniów naszej szkoły. Następnie wręczono nagrody przodownikom nauki z klasy II: Wiktorowi Czubkowskiemu, Julii Góralewskiej, Wiktorii Góralewskiej, Zuzannie Góralewskiej i Kornelii Michalskiej oraz z klasy III: Weronice Dzięcioł, Klaudii Karp, Oliwii Łoś i Karolinie Sawera. Trzecioklasiści dostali również nagrody książkowe od swoich rodziców.

Wszystko ma swój początek i koniec. I właśnie nadszedł koniec nauki w szkole w Skuszewie wychowanków pani Renaty Góralewskiej, którzy od nowego roku szkolnego staną się uczniami szkoły w Rybienku Leśnym. To klasa III stała się głównym bohaterem tej uroczystości. Pod kierunkiem swojej wychowawczyni przygotowała i przedstawiła wspaniały program artystyczny. Dzieciaki w piosenkach i wierszach opowiedziały o sobie i swojej klasie. ,,Tu w tej szkole przez trzy lata, jakiś dobry duszek latał. I  choć czasem było ciężko, nasza klasa-mądra klasa wie, że NAUKA TO ZWYCIĘSTWO!”. Mówiły, że szybko minęły te trzy lata nauki. Czeka na nie nowa szkoła, nowi nauczyciele, ale też nowe przyjaźnie i przygoda. Ze wszystkim doskonale sobie poradzą, bo są ambitni i otwarci na kolejny etap w swoim życiu. ,, Nasza klasa to geniusze, to artyści. To sam miód. Złote serca, dobre dusze. To jest ósmy świata cud!” Uczniowie stawali się coraz dojrzalsi i mądrzejsi, ciężko pracowali, aby otrzymać promocję do klasy IV. Swój pierwszy egzamin zdali na 5+. Serdecznie gratulujemy im osiągniętych sukcesów dydaktycznych i wychowawczych. ,,Choć niełatwo było czasem, kończę właśnie III klasę. Moja praca i starania godne są naśladowania! Trzecia klasa w składzie: Weronika Dzięcioł, Oliwier Gołębiewski, Klaudia Karp, Oliwia Łoś, Patrycja Markowska, Oskar Markowski, Karolinka Sawera oraz Oliwka Wysocka - obiecali, że nie tylko we wspomnieniach będą powracać do swojej pierwszej szkoły. Mimo, że żal się było żegnać to trzecioklasiści zaprezentowali się również na wesoło i tacy pozostaną w naszej pamięci. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa szkolne, od swoich pań, a grupa ,,0” dyplomy.