Wycieczka dzieci ze Skuszewa do Straży Pożarnej

14 czerwca uczniowie ze Szkoły Filialnej w Skuszewie byli na kolejnej wycieczce. W ramach cyklu: ,,Spotkania z ciekawymi ludźmi”, tym razem odwiedziliśmy strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie. Uczniowie i nauczyciele z zainteresowaniem słuchali, jak starszy kapitan - Piotr Warchoł opowiadał o trudnej i niebezpiecznej pracy strażakow oraz demonstrował elementy wyposażenia wozu strażackiego. Każdy chętny, uczestnik wycieczki mógł sprawdzić, ile ważą niektóre urządzenia, jakimi posługują się strażacy podczas akcji, niejednokrotnie ratującej życie. Dużą frajdą dla dzieciaków było wejście do auta oraz puszczanie wody z pompy strażackiej. Przed powrotem do szkoły odwiedziliśmy wyszkowski park. W parku podziwialiśmy stare drzewa, słuchaliśmy śpiewu ptaków, a także poświęciliśy trochę czasu na ruch, na świeżym powietrzu.

Organizatorem wyjazdu była – Danuta Kupiec