Dzień Dziecka w kinie!

Od czasów najdawniejszych, na które pozwalają nasze wspomnienia, Dzień Dziecka przypada na 1 czerwca. To dzień, którego każdy młody człowiek wypatruje z utęsknieniem, bo mieć swój dzień, to ważna sprawa.

Z tej też okazji dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy III b wybrały się do kina na projekcje filmu animowanego „DUDI cała naprzód”. Pełna humoru i szalonych przygód podwodna odyseja małej ośmiorniczki i jej opływowych przyjaciół, która ratuje swoją podwodną społeczność przed katastrofą. Fantastyczna historia opowiadała o życiu w niedalekiej przyszłości, na Ziemi całkowicie zalanej wodą i skazanej na zagładę, na której przetrwały tylko morskie zwierzęta. Przygody grupki przyjaciół dostarczyły dzieciom wiele radości i humoru, co wyrażały uśmiechnięte buzie. Po filmie dzieci udały się do pobliskiego parku na plac zabaw, gdzie czekała już na nie niespodzianka w postaci lodów.

Po wspaniałej zabawie dzieci wracały spacerkiem do szkoły i mimo chłodnej aury wszystkim dopisywał dobry humor. Dzieci były bardzo przejęte bo niektórzy z nich po raz pierwszy, wracały pieszo.

A. Zielińska i R. Furtacz