Wycieczka marzeń….kolejny raz Kotlina Kłodzka i Praga

29 maja 53-osobowa grupa wyruszyła w trzydniową, cudowną wyprawę. 47 uczniów klas I-III gimnazjum, czterech opiekunów Pani Izabela Składanek, Pani Irina Wrzosek, Pani Dorota Mróz, Pan Karol Wołynko oraz Pani Sylwia – nasz pilot i Pan kierowca.

Czekała nas długa podróż w kierunku Wrocławia. Wszyscy byliśmy podekscytowani, pogoda i humory dopisywały…Uśmiech

Wrocław przywitał nas słońcem i krasnalami. Zwiedziliśmy Stare Miasto i udaliśmy się do Muzeum Sztuki we Wrocławiu, by obejrzeć cykloramiczny obraz namalowany w latach 1893–1894 pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Dzieło przedstawia bitwę pod Racławicami (1794), zwycięstwo wojsk polskich pod dowództwem gen. Tadeusza Kościuszki nad wojskami rosyjskimi. Niesamowity wymiar obrazu, zdumiewające aranżacje przestrzeni sprawiały, że wszystko, co się znajdowało w auli, ożywało i w pewnym momencie nie wiadomo było, gdzie kończy się ekspozycja, a zaczyna obraz.

Zmęczeni dotarliśmy wieczorem do Zieleńca. Tam przywitali nas gospodarze ośrodka „Bajka”.

Kolejny dzień, to wyprawa do Pragi. Po kilkugodzinnej podróży autokarem spotkaliśmy się z naszym przewodnikiem Panem Waclawem. Wielki to pasjonata i dowcipny człowiek. Wszyscy zasłuchiwaliśmy się w jego opowieści, ciekawostki, ale i dowcipy. Zwiedziliśmy Hradczany, Zamek Królewski, Katedra Św. Wita, Most Karola, Rynek Starego Miasta z Ratuszem i Orlojem oraz Plac Wacława. Tak zakończyliśmy drugi dzień wycieczki

Prawdziwa przygoda rozpoczęła się jednak trzeciego dnia. Wyruszyliśmy na Szczeliniec, pokonując setki schodków. Opłacało się, bo na samej górze widok był niesamowity. Po drodze podziwialiśmy cuda natury – Wielbłąda, Mamuta, Słonia, Kwokę, Małpę, Psa, czy Sowę – ogromne skalne formy.

Na zakończenie odwiedziliśmy Kaplicę Czaszek w Czermnej i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu….

Był to wspaniały czas. Teraz pozostało nam oglądać zdjęcia i wspominać chwile spędzone razem…. Cudowne chwile… Już planujemy kolejną podróż. Ale dokąd?... Mamy na to jeszcze trochę czasu i na pewno coś wymyślimy…Mrugnięcie

Zadowoleni uczniowie i opiekunowieŚmiech