W kierunku natury, czyli Dzień Ziemi w Skuszewie

„W kierunku natury”, pod takim hasłem na świecie i również w Szkole Filialnej w Skuszewie, obchodzony był Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji klasa II ze swoją wychowawczynią – Danutą Kupiec, przygotowała ciekawy program przyrodniczo-ekologiczny. W programie znalazła się inscenizacja pouczająca słuchaczy, jak należy zachowywać się w lesie, a także, jak postępować wobec zwierząt i roślin. Później przeprowadzony został test: ,,Zakupy młodego ekologa”, w którym swą wiedzę na temat ekologicznych opakowań produktów spożywczych i przedmiotów wykorzystywanych w gospodarstwie domowym, sprawdzali najstarsi uczniowie naszej szkoły. Aby poszerzyć swoje wiadomości dotyczące ochrony środowiska, dzieci losowały pytania i udzielały na nie odpowiedzi. W obchody Światowego Dnia Ziemi zaangażowani byli również najmłodsi – ,,zerówka”. Maluchy miały za zadanie wykazać się sprawnością w zbieraniu śmieci i poradziły sobie z tym świetnie. Wierzymy, że zdobyta podczas tego spotkania wiedza, obudzi w uczestnikach ekologiczną wrażliwość, która zaowocuje w przyszłości czystością naszej planety.