Wycieczka klas IV-VI do Torunia

20 kwietnia uczniowie klas IV-VI z opiekunami udali się na wycieczkę do Torunia.

Na początku w Domu Mikołaja Kopernika obejrzeli prezentację przy makiecie starego Torunia. Mieli okazję poznać historię tego pięknego miasta i zobaczyć jego dawną zabudowę. Następnie udali się do interaktywnego Muzeum Piernika, gdzie wzięli udział w warsztatach piernikarskich. Na przydzielonych stanowiskach, wyposażonych w niezbędne przybory, każdy uczeń wykonał artystyczny piernik, który potem trafił do specjalnego pieca. Po upieczeniu uczniowie mogli zabrać swoje rękodzieła do domu...

Po warsztatach odbyło się zwiedzanie muzeum wyposażonego w ciekawe wystawy, związane oczywiście z piernikami i ich historią.

Po degustacji tradycyjnych przysmaków, uczniowie udali się na spacer z przewodnikiem po toruńskiej starówce, gdzie obejrzeli najważniejsze zabytki słynnego miasta. Mogli też sprawdzić, jak bardzo krzywa jest Krzywa Wieża, ile żab ma stary flisak i czy wygodnie siedzi się na grzbiecie osła.

Kolejnym punktem programu był seans w Planetarium zatytułowany: „Wirująca Ziemia”, który okazał się znakomitą lekcją przyrody, geografii i astronomii. Uczniowie dowiedzieli się, skąd biorą się zjawiska dnia i nocy oraz następstwo pór roku.

Po tradycyjnym zdjęciu pod pomnikiem Mikołaja Kopernika i zakupach lokalnych specjalności, wyruszyli w drogę powrotną do Wyszkowa.