Baśniowy dzień

Uczniowie klas 0, II, III w dniu 30 marca mieli przyjemność uczestniczyć w spektaklu „Baśnie Dalekiego Wschodu” zaproponowanym przez  Narodowy Teatr Edukacji. Sztuka przybliżyła dzieciom niezwykły świat  kultury orientu, panujące tam zwyczaje, przyjaźń, miłość, mądrość i odwagę bohaterów. Ekscytująca postać żeglarza Sindbada może stać się dla wszystkich wzorem do naśladowania, a morały zawarte w jego licznych przygodach pokazują, że w życiu warto kierować się prawdą, uczciwością i dobrem. Magia teatru  porwała wszystkie dzieci, które chłonęły baśniowe tajemnice,  zaskakujące przygody, poznawały czarodziejskie zaklęcia i talizmany. Niezwykle barwne przedstawienie dopełnione pięknymi orientalnymi kostiumami, scenografią i piosenkami z nutą Dalekiego Wschodu na długo zostanie w wyobraźni i wspomnieniach uczniów.

Wychowawczynie: B. Paruszewska, E. Delak, R. Furtacz, A. Deluga