Wycieczka do Warszawy

W  piątek 02.12.16 r. uczniowie klas IV-VI wybrali się na wycieczkę do Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Młodzież miała okazję odwiedzić plan filmowy filmu w reżyserii K. Łukaszewicza pt. ,,Karbala”.

Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z wyposażeniem planu filmowego, materiałami dźwiękowymi, filmowymi i multimedialnymi. Otoczenie i atmosfera planu filmowego były inspiracją do dyskusji, zadawania pytań, działania. Dzięki wprowadzeniu w świat tajników realizacji filmu nasi uczniowie będą lepiej przygotowani do odbioru sztuki filmowej.

Kolejną atrakcją dla uczniów był udział w warsztatach charakteryzacji filmowej, gdzie oprócz licznych przykładów metamorfoz znanych aktorów, każdy uczestnik, pod okiem prowadzącej charakteryzatorki, miał możliwość samodzielnego wykonania efektu charakteryzacji.

Ostatnim punktem wycieczki był przejazd na Stare Miasto i zwiedzanie Zamku Królewskiego, który wielkim wysiłkiem został podźwignięty z ruin i stanowi wspaniały pomnik historii oraz kultury narodowej.