Wycieczka klas pierwszych do Warszawy

10 listopada 2016r. klasy pierwsze gimnazjum wraz ze swoimi wychowawcami P. Karolem Wołynko, P. Urszulą Pobudkiewicz i P. Marzeną Romanowicz wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki była rywalizacja na kręgielni.

Dla uczniów został zorganizowany turniej a najlepsi otrzymali puchary.

Oto zwycięzcy:

- I miejsce – Dawid Nowak kl. IB,

- II miejsce – Dawid Sosnowski kl. IIB

- III miejsce – Dawid Powierża kl. IB.

Następnie młodzież udała się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie uczniowie zostali podzieleni na 2 grupy. Przewodnicy z wielka werwą i zaangażowaniem oraz udzielającymi się wszystkim emocjami opowiadali o bohaterstwie Powstańców. Gimnazjaliści w skupieniu słuchali kolejnych opowiadań z życia Warszawy z czasu II wojny światowej. Podczas zwiedzania uczniowie zabierali ,,Kartki z Kalendarza” dotyczące kolejnych dni powstania oraz spotkali się ze świadkiem tamtych wydarzeń, który bardzo ciekawie opowiedział o powstaniu oraz bardzo chętnie odpowiadał na pytania zadawane przez młodzież. Największe wrażenie wzbudził pokaz filmu ,,Miasto Ruin”. Była to dla wszystkich wspaniała lekcja historii. Pełni wrażeń i  bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.