Wyjazd uczniów Szkoły Podstawowej w Skuszewie do biblioteki

W czwartek 27 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Skuszewie wraz ze swoimi wychowawcami pojechali do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszkowie na lekcję biblioteczną ,,w fabryce czekolady”.

Podczas spotkania w bibliotece dzieciaki dowiedziały się z czego produkuje się czekoladę, jak wygląda drzewko, kwiat i owoc kakaowca, a także wysłuchały fragmentu książki ,,Charlie i fabryka czekolady”, której autorem jest Roald Dahl. Dużą frajdą dla uczestników była nauka kroków tańca do piosenki ,,Czekolada”. Następnie pani z biblioteki zaproponowała kolorowanie owocu kakaowca. Wszyscy z przyjemnością podjęli się tego zadania. Kolorowe rysunki dzieci zabrały ze sobą do szkoły. Niespodzianką była degustacja pysznej mlecznej czekolady. Bogatsi w wiedzę na temat kakao i produkcji czekolady wróciliśmy do Skuszewa.