Białowieża z żubrem

20 października 2016 roku klasy: II A, II B i III A odbyły wycieczkę do Narodowego Parku w Białowieży.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru z przewodnikiem po Parku Pałacowym, gdzie na chwilę zatrzymaliśmy się na placu zabaw. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Przyrodniczo-Leśne Białowieskiego Parku Narodowego. Jest to piękny, nowoczesny budynek, w którym w sposób inowacyjny i atrakcyjny prezentowane są zbiory przyrodnicze z dziedziny zoologii, botaniki, historycznego użytkowania Puszczy. Szczególnie silnie akcentowane są procesy ekologiczne charakterystyczne dla Białowieskiego Parku Narodowego. Dzieci były bardzo zainteresowane i zachwycone okazami przyrodniczymi w naturalnym środowisku i wiedzą przekazywaną przez przewodnika.

Później przejechaliśmy do Rezerwatu Pokazowego Żubrów. W nim eksponowane są zwierzęta w warunkach półnaturalnych, w dużych zagrodach pokrytych naturalną roślinnością. Mogą więc nie być widoczne przez cały czas. Trzeba było dobrze ich wypatrywać.

Ostatnim punktem turystycznym wycieczki był „Szlak Dębów Królewskich”. Przejście ścieżką edukacyjną wśród starych drzew (dębów i lip), które mogłyby opowiedzieć średniowieczne historie było ekscytujące, a o wartości tych drzew świadczą nadane im imiona polskich królów.

Spacer w jesiennym słońcu i na świeżym, leśnym powietrzu zaowocował wielkim apetytem w restauracji  na obiedzie. Po dwunastogodzinnej wycieczce wróciliśmy zmęczeni ale bardzo zadowoleni.

Uczniowie z wychowawczyniami:

Beata Paruszewska