Wycieczka do Warszawy

19 października uczniowie Szkoły Filialnej w Skuszewie wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Pani Renata Góralewska zadbała o ciekawy program wycieczki. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. ,,Królewna Logorea i Niedźwiedź” w Teatrze  Guliwer.

Przed rozpoczęciem przedstawienia odbyło się spotkanie z aktorami na temat ożywiania lalek.  Spektakl, w którym wzięła udział liczna grupa artystów w kolorowych kostiumach, bogaty w efekty dźwiękowe, bardzo podobał się dzieciom. Potem udaliśmy się na jesienny spacer po parku i uczciliśmy pamięć poległych w czasie II wojny światowej przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Mieliśmy szczęście, że pomimo niepomyślnych prognoz pogoda nam dopisywała i mogliśmy spacerkiem dojść z parku do Państwowego Muzeum Etnograficznego im. Janusza Korczaka. W muzeum pod kierunkiem pani instruktor nasi wychowankowie poznali nietypowe instrumenty muzyczne i uczyli się kroków oberka. Później oglądaliśmy wystawę instrumentów i strojów zespołów ludowych z różnych części świata. Dużą frajdę miały dzieciaki podczas wspólnego muzykowania. Następnie wszyscy  przenieśli  się do pracowni, w której czekały przygotowane materiały do wykonania instrumentów perkusyjnych. Każdy z uczestników mógł zabrać ze sobą efekt swojej pracy. Zadowoleni wracaliśmy do domów. Podczas podróży autokarem rozpadało się, ale to już nam wcale nie przeszkadzało. Wycieczka była bardzo udana.