Kulturalne Ananasy

W piątek, 23 września br. najmłodsi uczniowie naszego Zespołu Szkół odbyli swoją pierwszą kulturalną wycieczkę. Klasa Ia wybrała się do WOK Hutnik w Wyszkowie  na lekcję w kinie, połączoną z projekcją filmu pt. „Mały Książę”...

Uczniowie, realizują podstawę programową wykorzystując wszystkie możliwości, które oferują instytucje i ośrodki  kulturalno-dydaktyczne. Centrum Edukacji Filmowej przygotowało niebanalną lekcję multimedialną: Więc chodź, narysuj mój świat – jak powstają filmy animowane Dzieci podczas lekcji:

• dowiedziały się, jak powstawały pierwsze filmy animowane
  • odkryły, na czym polega praca animatora i jak można nim zostać
  • przekonały się, co łączy konturówkę z filmem animowanym
  • dowiedziały się, czym jest latarnia magiczna
  • zobaczyły, jak ożywić postać z bajki
  • odkryły, jak dzisiaj powstają ich ulubione filmy animowane

Ponadto uczniowie obejrzeli wystawę twórczości Anny Boszko. Obrazy olejne przedstawiające abstrakcje, martwe natury, kwiaty, pejzaże zinterpretowane w specyficzny sposób, oddające emocje artystki, zrobiły na Ananasach wielkie wrażenie.

Uczniowie zachowywali się wspaniale, pierwsza wycieczka była bardzo udana pod każdym względem.

BRAWO ANANASY podbój Świata Kultury w nowym roku szkolnym, uważam za otwarty

Katarzyna Agata Czechowska