Wycieczka integracyjna klas I gimnazjum

W piękny choć chłodny poranek 21 września, klasy pierwsze gimnazjum wraz z wychowawcami (p. M. Romanowicz, P. U. Pobudkiewicz i p. K. Wołynko) udały się na wycieczkę integracyjną do parku linowego „Leśna Frajda”.

O godz. 8:00 gimnazjaliści wyruszyli w godzinną wędrówkę do Deskurowa. Droga była męcząca, ale po dotarciu na miejsce zamiast odpoczywać uczniowie chcieli jak najszybciej wejść na „dużą trasą” by sprawdzić swoje umiejętności wspinaczkowe. Wrażenia były różne. Jedni byli zachwyceni (osoby, które już nie pierwszy raz pokonywały trasę i przemykały po linach jak wiewiórki), a inni wycieńczeni, ale dumni, że się udało.

Uczniowie oczekujący na wspinaczkę integrowali się grając w piłkę, korzystając z mniejszej trasy. Gdy wszyscy chętni zakończyli wspinaczkę miał miejsce zasłużony posiłek w postaci pieczonych nad ogniskiem kiełbasek. Potem jeszcze kilka chwil rozmów, gry w piłkę i znów męczący przemarsz czyli powrót do szkoły. Humory jednak dopisywały i ciągle krążyły pytania: „Gdzie i kiedy następna wyprawa?”